Træningstider 2018-2019

Årgange

Trænere og holdledere

Kontingent

Hal 1 Ølgod tirsdag

 

 

 

17:00-18:30 U10 drenge

08-09

Mike Petersen, Johan Guldager, Viktor Ager, Harald Pedersen, Else Jensen

700

18:30-20:00 U14 drenge

04-05

Jeppe Ager, Albert Guldager, Kenneth Christiansen, Sune Madsen, Jytte Bertelsen

1100

20:00:22:00 Herre senior

-99

Claus Strandgaard, Dennis Møberg, Søren Pedersen, Else Jensen

1900

Hal 2 Ølgod tirsdag

 

 

 

15:30-17:00 U12 drenge

06-07

Katrine Nielsen, Kevin Madsen

900

17:00-18:30 U12 piger

06-07

Dorthe Nielsen, Ida Juhl

900

18:30-20:00 U16/18 piger

00-01-02-03

Martin Johansen, Anders Pedersen

1350/1500

20:00-22:00 Dame senior

-99

Mikkel Bom, Lone Thorhauge

1900

Hal 1 Ølgod torsdag

 

 

 

16:00-17:30 U10 piger

08-09

Tilde Hyldgaard, Cecilie Christoffersen, Lærke Viuf, Anita Uhre

700

17:30-19:00 U14 piger

04-05

Gitte Pallesen, Birgit Danielsen, Martin Smidemann

1100

19:00-20:30 U16/18 drenge

00-01-02-03

John Hoffmann, Martin Andersen

1350/1500

Hal 2 Ølgod torsdag

 

 

 

15:30-16:30 U6-8 mix

10-11-12-13

Karina Madsen, Krista Pedersen, Klaus Pedersen, Lasse Haahr, Jonas Urup, Mona Callesen

600

16:30-18:00 U12 piger

06-07

Dorthe Nielsen, Ida Juhl

900

Hal 2 Ølgod fredag

 

 

 

15:30-17:00 U14 drenge

04-05

Jeppe Ager, Albert Guldager, Kenneth Christiansen, Sune Madsen, Jytte Bertelsen

1100

17:00-18:30 U12 drenge

06-07

Katrine Nielsen, Kevin Madsen

900

Hal Tistrup tirsdag

 

 

 

17:30-19:00 U14 piger

04-05

Gitte Pallesen, Birgit Danielsen, Martin Smidemann

1100

19:00-20:30 U16/18 drenge

00-01-02-03

John Hoffmann, Martin Andersen

1350/1500

Hal Tistrup torsdag

 

 

 

18:30-20:00 Dame senior

-99

Mikkel Bom, Lone Thorhauge

1800

20:30-22:00 Herre senior

-99

Claus Strandgaard, Dennis Møberg, Søren Pedersen, Else Jensen

1800

Hal Ansager torsdag

 

 

 

17:45-19:00 U16/18 piger

00-01-02-03

Martin Johansen, Anders Pedersen

1350/1500

 

Træningsstart U6/8 uge 39, Senior uge 32, resten uge 33.

Der vil være Trille Trolle håndbold for årgang 2014 -2018 hver 3. uge opstart lørdag i uge 39 fra KL. 09:00-10:00 i Ølgod hal 2 og trænerne vil være Elin Clemmensen, Jette Nørtoft, Anita Uhre

Se vores hjemmeside: http://www.olgod-if.dk/haandbold